7 perc a tartalom elolvasásának időtartama
Az alábbiakban néhány különböző típusú nyakörvet mutatok be, amelyek kutyák számára elérhetőek. Fontos megjegyezni, hogy a különböző nyakörv típusok különböző célokra szolgálnak, és fontos a kutyád egyéni igényeinek figyelembe vétele a megfelelő típus kiválasztása előtt.
Kutya nyakörv típusok
Ma már nagyon széles választékban érhetőek el nyakörvek a kutyád számára. Amint azt említettem érdemes a választás előtt pár kérdésre válaszolnod.
Csak sétáltatásra fogod használni a nyakörvet?
Fogtok együtt űzni valamilyen sportot?
Kistestű vagy nagytestű kutyának kell a nyakörv?
Mennyire kezelhető a kutya?
Sokat húz séta közben?
Van, hogy elveszíti a fejét ha meglát egy másik kutyát vagy macskát séta közben?
Megfelelő e neki a nyakörv vagy inkább hámot kellene neki vásárolni?
Bebújós nyakörv
Talán az egyik legkönnyebben használható nyakörv a bebújós nyakörv, de ettől függetlenül nem tartom a legbiztonságosabb megoldásnak és inkább már csak azoknak a kutyáknak ajánlom akik nem húznak, nem akarnak macskát kergetni és nem is akarnak elszökni séta közben.
Control nyakörv
Ebbe a kategóriába nagyon sok féle nyakörv tartozik még ezt is le lehetne bontani további 2-3 kategóriára. Ennek az az oka, hogy sokan az elektromos nyakörveket is ide sorolják. Az én fejemben ez a kategória a kiképző nyakörvekhez tartozik.
Fojtó nyakörv
A fojtó nyakörvet sokan durvának és kegyetlennek tartják ami részben igaz is. Amennyiben hozzá nem értő kezében van úgy tényleg durva eszköz a kutyával szemben.
Félfojtó nyakörv
A félfojtó nyakörv természetesen a fojtó nyakörv úgymond kíméletesebb változata. Ugyanis ebben az esetben van egy pont aminél tovább a félfojtó nyakörv nem tud tovább feszülni a kutya nyakán.
Fogós nyakörv
Én eddig ezt a típusú nyakövet még csak nagytestű kutyáknál láttam 30 kg felett. Ott azért elkél ez a fajta segítség is a gazdának főleg ha egy nem kiegyensúlyozott természetű kutyáról van szó.
Jelölő nyakörv
A jelölő nyakörv az egyik legaranyosabb nyakörv amit látni fogsz a kutyádon. A jelölő nyakörv arra szolgál, hogy amikor mész kutyát nézni a tenyésztőhöz meg tudd jelölni, hogy melyik csöppséget szeretnéd majd hazavinni amikor elérik a megfelelő kort.
Párnázott nyakörv
A párnázott nyakörv legtöbbször sokat mozgó kistestű kutyáknál láttam. Ez a nyakörv arra szolgál, hogy ne dörzsölje ki a kutya bőrét a nagy mozgás közepette.
Sport nyakörv
A sport nyakörvek talán csak annyiban tér el a hagyományos nyakörvektől, hogy kicsit robosztusabbak illetve néhol a sport nyakörvekre is tesznek fogót.
LED-es nyakörv
Az LED-es nyakörvek éjszaka vagy sötét környezetben segítenek láthatóvá tenni a kutyádat, ami növeli a biztonságát, amikor sétáltok vagy futsz vele.
Kutya nyakörv anyaga és összetétele
Tisztában vagyok vele, hogy sok kutya gazdi van a nagy világban és igen meg is oszlik a véleményünk milyen anyagból készül a tökéletes nyakörv. Szerintem mindegyiknek megvan az előnye és hátránya is. Nekem személy szerint egy törpe uszkárom van aki egy minden lében kanál kis rosszcsont. Nekem a legkézenfekvőbb választás a hagyományos nyakörv volt azért, mert könnyű tisztítani.
- Nyakörv láncból
- Bőr nyakörv
- Műbőr nyakörv
- Nyakörv kötélből
Kutya nyakörv mérete
Természetesen érdemes úgy is keresni a lehetőségeket, hogy a kutya méretének megfelelően. Bár a legjobb megoldás az ha vásárlás előtt leméred a kutyád nyakának kerületét az a legbiztosabb és így kevésbé áll fenn az a veszély, hogy rossz méretet rendelsz.
- Kutya nyakörv kistestű kutyáknak
- Kutya nyakörv nagytestű kutyáknak
- Kölyök kutya nyakörvek
- Kutya nyakörv méretek