Barion Pixel

Vesztfáliai tacskókopó

Megosztás

8 perc a tartalom elolvasásának időtartama

Ebben a bejegyzésben a Vesztfáliai tacskókopó kutyafajtát szeretném nektek bemutatni. Amennyiben ilyen kutyafajtát szeretnél új családtagnak mindenképpen érdemes elolvasni, hogy illeni fog e hozzád és az életviteledhez (vagy a mostani vagy a jövőben elképzelt életviteledhez, gondolva itt egy családalapításra).

Eredeti neve: WESTPHÄLISCHE DACHSBRACKE – ezen a néven fogod megtalálni az FCI rendszerében is, 100-as standard számmal. Ezen a néven is ismert: Westphalian Dachsbrack.

A kutya Németországból származik így a kutyafajta tulajdonosa is Németország.

Vesztfáliai tacskókopó FCI besorolása

Az FCI-t azért fontos megemlítenem, mert ők fogják össze nemzetközi szinten a tenyésztőket és ők tartják nyilván az egyes kutyafajták hivatalos szabvány leírásait. Az FCI a kutyafajták kategorizálása egy rendszert használ. 10 fajtacsportot különböztetünk meg, az egyes csoportokat tovább lehet bontani szekciókra, az egyes szekciókat pedig tovább lehet bontani típusokra.

Fajtacsoport: (VI.) Kopók és rokon fajták
Szekció: (1.) Kopók
Típus: (1.3) Kis méretű kopók

Vesztfáliai tacskókopó jellemzői

Amint azt említettem azért írtam ezt a cikket, hogy segítsek neked döntést hozni, hogy a Vesztfáliai tacskókopó lesz e a megfelelő társ számodra. Ezért összegyűjtöttem neked a Vesztfáliai tacskókopó
legfőbb jellemzőit amivel szeretnék neked segíteni a döntésben.

Vesztfáliai tacskókopó eredeti felhasználása

A FCI által készített szabvány leírás ezen a téren sajnos nem volt túl bőbeszédű, annyit írtak, hogy vadászkutya. Természetesen utánajártam, mit lehet még ezen kívül tudni róla: Azon kívül, hogy jó vadászkutya igen jó nyomkövető kutya is.

Vesztfáliai tacskókopó temperamentuma

Kiegyensúlyozott természetű eleven kutya. Vadászkutyához mérten kifejezetten magabiztos és rettenthetetlen. vadászat közben rendkívül kitartó és bátor, szívós és kitartó. Ennek ellenére a lakásban nagyon békés és szeret a gazdája mellett lenni. Természetesen vannak kevésbé jó tulajdonságai is tud önfejű és akaratos is lenni.

Vesztfáliai tacskókopó társas viselkedése

Amennyiben időben elkezded hozzászoktatni (kölyökkorban már tanácsolt elkezdeni) más állatok/háziállatok jelenlétéhez és társaságához akkor gond nélkül megtűri. Személyes tapasztalatom az ha sok inger éri kiskorában a kutyát akkor nem lesz vele gond ilyen téren.

A gyereket társaságát is nagyon jól kezeli, mert őszintén tudja szeretni gazdáját és az embereket is. A látogatók érkezését, mint jó házőrző ugatással jelzi azonban gyorsan megbarátkozik velük.

Vesztfáliai tacskókopó mozgásigénye

Vadászkutya… mozgásigény tekintetében a Vesztfáliai tacskókopó igen nagy igényekkel rendelkezik. Amennyiben nincs kert kapcsolat akkor naponta legalább 1 órát le kell vinni sétálni, vagy alaposan meg kell futtatni a kutyafuttatóban. Ezen kívül mivel rendkívül jó a szaglása és szereti megőrizni függetlenségét szeret elcsatangolni és követni szimatát. Ezért nem javasolt elengedni póráz nélkül nagyvárosban.

Vesztfáliai tacskókopó tanítása

A vadász ösztönök erősek a kutyában azért tenyésztették ezt a kutyát, hogy önállóan is képes legyen cselekedni és döntéseket hozni így nagy függetlenséget és önérzetet tanúsít a mindennapokban. Ennek eredményeképpen tanítása nehézkesebb, de kitartó gazdival bármi lehetséges.

Vesztfáliai tacskókopó megjelenése

A vesztfáliai tacskó a német kopó (Bracke) rövid lábú fajtája. Lényegében megfelel a hosszúlábú fajtának, de tömörebb, erőteljesebb benyomást kelt, mint az előbbi. A vesztfáliai tacskó közepesen hosszú, masszív testalkatú, 30-38 cm magas, nemes fejű, közepes méretű, jól farokra támasztott vadászkutya, amely csendes mozgás közben kard alakban vagy enyhén ívelt medálban hordható felfelé. Az arckifejezés hűséges, barátságos, komoly és éber.

FCI szerinti szabvány megjelenése

A kutya fejét elölről nézve, mint a német kopó esetében keskenynek és hosszúkásnak tűnik. A koponya kis mértékben szélesebb, mint az arc. Az orra középen világos majdnem hússzínű csíkkal, míg az orr szárnyain sötét pigmentek találhatóak. Az állkapcsa erős és ollós harapással rendelkezik.

A Vesztfáliai tacskókopóra jellemző fülek közepes hosszúságúak és szélesek. A hegyén tompán lekerekített.

Vesztfáliai tacskókopó farka: viszonylag magasra tűzött. Nagyon vastag a tövénél. Alsó oldala sörtés, felső oldala sima szőrű.

Az elülső végtagok jól fejlettek nehéz csontozat jellemzi és meglehetősen inasak, és előre mutatóak. A hátsó végtagok erősebben fejlettek a mellső lábakhoz képest.

Szőrzete: z egész test, beleértve az alsó részt is, nagyon sűrű és durva szőrrel. Rövid a fejen, a bőrön és a lábak alsó részén, hosszabb a háton, a nyakon és a farok alsó részén.

Vesztfáliai tacskókopó színvariációi: Vöröstől sárgáig terjedő, fekete nyereggel vagy köpennyel és a fehér jelzésekkel: Blaze vagy slice, fehér fang és fehér gallér, fehér mellkas, lábak és farokhegy.
Nemkívánatosak a kétszínű kutyák, valamint csokoládébarna a fekete foltokkal egy hiba.

Fekete Gergely
Fekete Gergely

Fekete Gergely vagyok kutyákkal nőttem fel, nemrég 1,5 éve jött el annak az ideje, hogy legyen saját kutyám. Egy fekete törpe uszkárra esett a választásom aki 6 hónaposan került mellém. Természetesen nagyon kreatívan Blacky lett a neve.

Mivel vidéken éltem gyerekkoromban számomra újdonság volt a kistestű kutya, az érzékeny lelkivilágával és természetesen az is, hogyan éljek együtt egy kutyával egy lakásban. Az együttélésünk megkönnyítése végett jónak láttam elvégezni együtt egy kutya tréner tanfolyamot is, hogy jobban megértsem Blacky-t.

A kihívások soha nem állnak meg ha az embernek van egy kutyája. Nekem a legnagyobb kihívás a kutyám etetése volt, mert nagyon érzékeny a gyomra.

Ezután a sok kihívás után szerettem volna megosztani a tapasztalatokat más fiatal és újdonsült gazdival is ezért indítottam el a kutyusom.hu webáruházat.

Articles: 334