6 perc a tartalom elolvasásának időtartama
Kutya hánytatásának szükségessége rendkívül súlyos helyzetekben merülhet fel, például ha a kutya mérgező vagy veszélyes tárgyat nyelt le. Fontos kiemelni, hogy a hánytatás otthoni elvégzése csak állatorvosi utasításra történhet, mivel bizonyos esetekben többet árthat, mint használhat.
NE hánytasson kutyát otthon
Ha a kutya eszméletlen vagy nincs teljesen tudatánál.
Ha maró, savas vagy lúgos anyagot, például háztartási tisztítószereket nyelt le.
Ha éles vagy szúró tárgyat nyelt le, mivel a hányás során ezek sérüléseket okozhatnak.
Ha már eltelt jelentős idő (általában 2 óránál több) a lenyelés óta.
Ha korrozív vegyszert nyelt le: zsíroldó, vízkőoldó – Ezek a szerek az öklendezés során mérgező gázokat és anyagokat juttatnak a tüdőbe és a légcsőbe, amelyek maradandó károsodást is okozhatnak vagy fulladást.
Ha petrolkémiai anyagot nyelt le – ezek hasonló hatással vannak, mint a korrozív anyagok.
Ha már alapvetőn hányás közben van a kutya – ilyenkor nem kell pluszban a kutya hánytatásban dolgozni.
Ha a kutyád nehezen nyel.
Nehézlégzés esetén tilos a kutyád hánytatása
Roham esetén is tilos hánytatni a kutyád.
Amennyiben az elmúlt egy évben volt a kutyádnak hasi, vagy légzőszervi műtétje.
A kutya hánytatása otthon, csak orvosi utasításra történhet:
Mindig konzultáljon állatorvossal, mielőtt megpróbálná hánytatni a kutyát. Az állatorvos eldönti, hogy a hánytatás szükséges és biztonságos-e az adott helyzetben.
Mielőtt értesítené az orvost, gondolja végig mit evett a kutya mikor és hogyan. Az evéstől számítva milyen az állapota a kutyának. Ha szükséges és az állatorvos úgy ítéli meg az utasításait követve kell a hánytatást elvégezni.
Probléma megelőzése
A legfontosabb a problémák megelőzése, mellyel nem teremtünk olyan helyzetet, hogy a kedvencünk veszélybe kerüljön! Ha egyedül kell hagyni a kutyánkat, akkor minden esetben győződjünk meg róla, hogy a helyiségben/szobában/lakásban semmilyen anyag, étel, tárgy nincs, amit lenyelhet, megrághat.
Veszélyes anyagok, melyeket sosem szabad a kutya környezetében szabadon hagyni:
Mosó- és öblítőszerek elzárása – vagy tegyük olyan magasra őket, ahol még ugorva sem éri el a kutya, vagy olyan szekrénybe, amit nem tud kinyitni a kutya.
Mérgező növények – természetesen ezeket sem érdemes a kutya számára elérhető helyen tárolni.
Akasztón hagyott ruhák és kabátok – melyek szabadon vannak hagyva, ezek jó játékszerek lehetnek a kutya számára, az akasztó viszont veszélyes eszköz.
Csukott ajtó -ha nyitva hagyjuk a szoba ajtaját, a kutya bemehet, majd magára zárhatja, károkat tehet a szobában, esetleg az ajtóban.
Száradó ruhák – szintén jó játékeszközök lehetnek a kutyának, főleg, ha még kölyök, a szárítón a csipeszek és ezek drótjai szintén veszélyesek lenyelve.
Emeletes ház esetén javasolt eltorlaszolni a lépcsőt és egy szinten tartani őket fixen.
A kutya által lenyelhető méretű játékokat és rágókákat sem szabad kint hagyni a kutyáknak, mert ha nem vagyunk otthon nem tudunk rajta segíteni, ha elkezd fuldokolni.
Minden esetben kérjük ki az állatorvos tanácsát és kövessük az utasításait! Saját magunk ne fogjunk hozzá a hánytatáshoz, mert nehogy nagyobb bajt csináljunk! Ne feledjük, a kutyánk élete a tét!