4 perc a tartalom elolvasásának időtartama
Ebben a bejegyzésben az Azori szigeteki kutyát szeretném nektek bemutatni. Amennyiben ilyen kutyafajtát szeretnél új családtagnak mindenképpen érdemes elolvasni, hogy illeni fog e hozzád és az életviteledhez (vagy a mostani vagy a jövőben elképzelt életviteledhez, gondolva itt egy családalapításra).
Angol neve: Saint Miguel Cattle Dog ezen a néven fogod megtalálni az FCI nyilvántartásában is, eredeti neve: Cao Fila de Sao Miguel. HIvatalos fordítás szerint a Magyar neve: Szent Miguel Szarvasmarha kutya.
A kutyafajta “tulajdonosa” Portugália.
Azori szigeteki kutya FCI besorolása
Raymond Triquet megalkotta a kutyafajták csoportosítására a 10 fajtacsoportot. Az Azori szigeteki kutya a II. fajtacsoportba tartozik ami a (II.) Pinscherek, schnauzerek – molosszerek – svájci hegyi- és pásztorkutyák csoportja. Ezen belül a Molosszerek szekcióba tartozik, ezen belül a Masztiff típusú kutyák típus közé sorolható.
Azori szigeteki kutya eredeti felhasználása
A Magyar névfordításból már látszik, hogy eredeti felhasználása szarvasmarha kutya, azaz szarvasmarhák őrzése.
Azori szigeteki kutya természete
Kiváló szarvasmarha kutya, ezzel természetesen nagyszerű őrző kutya is egyben (ingatlanokhoz és emberek őrzésére is). Nagyon határozott fellépése van idegenekkel szemben, gazdájához engedelmességgel viszonyul.
Kifejezetten intelligens, tanulékony és szófogadó kutyafajta.
Azori szigeteki kutya megjelenése
Szarvasmarhák őrzésére csak egy robosztus és strapabíró megjelenésű kutya állja meg a helyét.
Azori szigeteki kutya FCI szerinti megjelenése
A feje négyzet alakú, teteje enyhén csúcsos.
Az orra széles és mindig fekete színű.
Széles szája van és nagyon erős harapása van, ollós harapása vagy fogós harapása van.
A szemei ovális alakúak, enyhén beesettek és vízszintes helyzetűek.
A fülei a szem szintje felett ülnek, közepes méretű fülei vannak, háromszög alakkal, leeső fülek amelyek nem érnek az archoz.
A kutya teste erős és jól izmolt.
A kutya farka magasan tűzött, vastag és közepesen hosszú valamint enyhén ívelt.
A végtagok izmosak és függőlegesek.
Az azori szigeteki kutya szőrzete rövid, sima, sűrű, enyhén rojtos a farkán.
A kutya színe: halványsárga, fekete, szürke, mindig bordázott, fehér folt megengedett a homlokon és az álltól a mellkasig. Fehér foltok megengedettek még a lábakon.
Azori szigeteki kutya története
Az Azori-szigeteken található Saint Miguel szigetéről származó szarvasmarha kutya, más néven tehénkutya. Története a mára kihalt terceira kutyához köthető. A Saint Miguel Szarvasmarha Kutya létezését a 19. század eleje óta dokumentálják.