Barion Pixel

Szabályok a kutyáknak

Megosztás

Miért fontos a következetesség a kutyáddal szemben

A következetesség kulcsfontosságú a kutyával való bánásmódban, és számos okból kifolyólag elengedhetetlen a harmonikus és boldog együttéléshez. Íme néhány ok, amiért fontos a következetesség a kutyanevelésben:

Biztonság és kiszámíthatóság:

  • A kutyák ösztönlények, akik a következetes szabályokból és rutinokból merítenek biztonságot. Ha tudják, mit várhatnak tőlünk, magabiztosabbak és nyugodtabbak lesznek.
  • A következetlen viselkedés zavart okozhat a kutyában, ami szorongáshoz, stresszhez és akár nem kívánatos viselkedéshez vezethet.

Hatékony tanulás:

  • A kutyák a következetes tanítás és megerősítés révén tanulnak a leghatékonyabban. Ha ugyanazt a parancsot mindig ugyanúgy használjuk, és következetesen jutalmazunk a kívánatos viselkedést, a kutya hamarabb megérti a szabályokat.
  • A következetlenség megzavarhatja a tanulás folyamatát, és a kutya nehezebben fogja elsajátítani a kívánt viselkedést.

Erősödő bizalom:

  • A következetes bánásmód erősíti a kutya és a gazda közötti bizalmat. A kutya megtanulja, hogy megbízhat bennünk, és tudja, hogy mit várhat tőlünk.
  • A következetlenség aláássa a bizalmat, és a kutya bizonytalanná válhat a gazdával való kapcsolatában.

Egészséges fejlődés:

  • A következetes nevelés segít a kutyának a kívánatos viselkedés elsajátításában, és megakadályozza a nem kívánatos viselkedésformák kialakulását.
  • A következetlenség zavart okozhat a kutya fejlődésében, és problémákhoz vezethet a viselkedésében.

Harmonikus együttélés:

  • A következetes nevelés elősegíti a békés és harmonikus együttélést a kutyával. A kutya tudni fogja, mi a megengedett és mi nem, és kevesebb lesz a konfliktus a családban.
  • A következetlenség feszültséget és konfliktusokat okozhat a kutya és a családtagok között.

A következetesség nem azt jelenti, hogy merevnek és rugalmatlannak kell lennünk. Fontos, hogy alkalmazkodjunk a kutya egyéni igényeihez és a helyzethez, de a alapvető szabályok és elvek betartása kulcsfontosságú a sikeres kutyaneveléshez.

Szabályok a harmonikus együttéléshez – házirend kutyáknak

A kutyával való harmonikus együttéléshez elengedhetetlen a következetes szabályrendszer kialakítása. Összeszedtem milyen szabályokat érdemes kialakítani és nekünk, hogy vált be illetve mi mit miért használunk.

  • Nincs ugrálás
  • Szobatisztaság
  • Házon / lakáson belül nincs ugatás
  • Ne etesd az asztalról, és ne adj neki emberi ételt az asztalról. Sajnos így a legkönnyebb rászoktatni a kunyerálásra. Ha egyszer bedőlsz a szép szemeinek soha többet nem lesz nyugodt ebéded. Ha egyszer adsz a kutyádnak ételt majd következőre nem, ő nem fogja érteni, hogy most akkor miért nem kap. Döntsd el a legelején, hogy igen vagy nem. Ő nem fogja érteni, hogy szerdánként már pedig nem kap ételt az asztalról.
  • Ajtó vagy kapu szabály kutyáknál. A kutyák számára a kapu a külvilág bejáratát jelenti, és izgalmas helyzetet teremthet a be- és kilépéskor. A kapuszabály bevezetése segíthet megelőzni a nem kívánt viselkedést, és biztosíthatja a kutyák és az emberek biztonságát. A lényeg, hogy ne a kutya legyen az első aki kilép a kapun hanem te és ezen felül a kutya csak akkor indul meg kifelé, ha te azt mondod neki. Én ezt azért vezettem be, hogy én lépjek ki elsőnek a kapun és szét tudjak nézni nincs e véletlenül egy kóborkutya az utcán.
  • Kocsiból való kiszállás. Ez is szintén a kutya biztonságát szolgálja. A kutya csak akkor ugorhat ki a kocsiból ha én azt mondom, addig viszont szépen vár rám.
  • Kanapé szabály. Megmondom őszintén, hogy ebben mi változtunk. Az elején mikor hozzánk került Blacky nem jöhetett fel a kanapéra. Aztán kiderült, hogy elég komoly igénye van a fizikai érintkezésre is, itt nem a simogatást értem hanem, hogy amikor TV-t nézünk akkor simán fel tud jönni a kanapéra és addig alszik egyet mellettünk.
  • Ágy szabály. Nálunk az ágyra egyáltalán nem jöhet fel Blacky még ünnepnapokon sem. Az ágy a mi helyünk ahol pihenni tudunk.
  • Alvás idő. Amikor hozzánk került Blacky még nem volt szoba kennelünk. Szóval csak le volt neki rakva a fekhelye. Ezzel csak az volt a gond, hogy ő úgy gondolta, hogy neki még ráér később aludni ami azt jelentette, hogy mi 10 órakor mentünk aludni ő viszont még 11-ig bőven járkált a lakásban. Reggel szintén nem akkor kelt, mint mi, ő hajnali 4 kor úgy érezte, hogy kialudta magát és kezdődött a járkálás. Ezért éreztük úgy, hogy itt az ideje a kennelnek. 10-kor ő is szépen elmegy aludni és reggel 6 órakor engedem ki.
Fekete Gergely
Fekete Gergely

Fekete Gergely vagyok kutyákkal nőttem fel, nemrég 1,5 éve jött el annak az ideje, hogy legyen saját kutyám. Egy fekete törpe uszkárra esett a választásom aki 6 hónaposan került mellém. Természetesen nagyon kreatívan Blacky lett a neve.

Mivel vidéken éltem gyerekkoromban számomra újdonság volt a kistestű kutya, az érzékeny lelkivilágával és természetesen az is, hogyan éljek együtt egy kutyával egy lakásban. Az együttélésünk megkönnyítése végett jónak láttam elvégezni együtt egy kutya tréner tanfolyamot is, hogy jobban megértsem Blacky-t.

A kihívások soha nem állnak meg ha az embernek van egy kutyája. Nekem a legnagyobb kihívás a kutyám etetése volt, mert nagyon érzékeny a gyomra.

Ezután a sok kihívás után szerettem volna megosztani a tapasztalatokat más fiatal és újdonsült gazdival is ezért indítottam el a kutyusom.hu webáruházat.

Articles: 376