Barion Pixel

Gascogne-i kék griffon

Megosztás

6 perc a tartalom elolvasásának időtartama

Ebben a bejegyzésben a Gascogne-i kék griffon-t szeretném nektek bemutatni. Amennyiben ilyen kutyafajtát szeretnél új családtagnak mindenképpen érdemes elolvasni, hogy illeni fog e hozzád és az életviteledhez (vagy a mostani vagy a jövőben elképzelt életviteledhez, gondolva itt egy családalapításra).

Gascogne-i kék griffon jellemzői

Amint azt már említettem azért készült ez a cikk, hogy minél jobban megismerd ezt a kutyát. A gascogne-i kék griffon Franciaországból származik. A kutyafajtáról készült hivatalos szabványt 1996-ban adták ki. Az FCI rendszerében 32-es szabvány sorszámmal találod meg. Eredeti neve: GRIFFON BLEU DE GASCOGNE. Ezt akkor ajánlom figyelmedbe ha már eldöntötted, hogy tényleg ilyen kutyafajtát szeretnél. A drótszőrű griffon és a kis kék gascogne-i kopó keresztezésével alakították ki. A kék griffon várható élettartama 12-14 év, természetesen függ attól milyen táplálékot kapott és milyen életvitele van az adott kutyának.

Gascogne-i kék griffon eredeti felhasználása

Mivel a kutya Franciaországból származik nem meglepő, hogy vadászkutyának tenyésztették ki. Eredetileg nyúl vadászatára használták, de ezen kívül mivel nagyon érzékeny orra van használták még vaddisznók felkutatására is. A vaddisznó vadászat közben viszont csak nyomravezetői szerepe volt.

Gascogne-i kék griffon temperamentuma

Finom orra és jó hangja mindenféle szempontból alkalmassá teszi vadászkutyának. Nagyon lelkes és vállalkozó típusú kutya. Vérmérsékletét tekintve mindig éber és túlságosan izgatott, de mindig szeretetteljes. A túlzott izgatottságát más kutyák felfoghatják kicsit támadó jellegűnek is így első találkozáskor ajánlott a póráz használata.

Gascogne-i kék griffon megjelenése

Rusztikus megjelenésű, szilárd felépítésű griffon, amely félúton van a két kutya között amelyekből származik.

Kan kék griffon marmagassága: 50-57 cm
Szuka kék griffon marmagassága: 48-55 cm

A kék griffon testsúlya: 15 kg körül lesz.

FCI szabvány szerinti megjelenése

A Gascogne-i kék griffon feje elölről nézve enyhén domború és nem túl széles. Felülről nézve a fej hátsó része ovális alakú. A kutya orra fekete és az orrlyukak jól nyitotta. Az ajkak fedik az alsó állkapcsokat. A kutya ollós harapással rendelkezik.

A szeme ovális alakúak, sötét gesztenye színűek, nagyon kifejező és élénk tekintettel.

A fülek rugalmasak, nagyon enyhén hegyesek, el kell érni az orr elejét, de azon túl lógnia már nem szabad.

A Gascogne-i kék griffon teste izmos és stabil megjelenésű. A farka meglehetősen szőrös és éppen eléri a csánk pontját. Az első végtagok erősek és függőlegesek, a lábujjak szikárak és feszesek. A hátsó végtagok függőlegesek és párhuzamosak valamint jól fejlettek és jól izmoltak.

A kutya bőre: Elég vastag, rugalmas. Fekete vagy erősen márványozott fekete foltokkal,
soha nem teljesen fehér. Nyálkahártya (szőrtelen zónák) fekete.

Szőrzete: Kemény, durva és bozontos. Kicsit rövidebb a fejen, ahol a meglehetősen
dús szemöldök nem takarja el a szemet.

Gascogne-i kék griffon színváltozatai: teljesen foltos (fekete-fehér), palakék hatást kelt, jelölve vagy sem többé-kevésbé kiterjesztett fekete foltokkal. A fej két oldalán általában két fekete folt található, amelyek lefedik a bőrt, körülveszik a szemet és megállnak az arcoknál. A koponya tetején nem találkoznak, fehér részletet hagynak,
melynek közepén gyakran a fajtára jellemző fekete, ovális alakú folt található. A felső ívek felett két többé-kevésbé fényes barna jelzés található, amelyek „quatroeuillé” hatást kölcsönöznek a szemnek. Ugyanígy találhatók barnulás nyomai az arcokon, az ajkakon, a bőrök belső felületén, a lábakon és a farok alatt.

Gascogne-i kék griffon eredete

Nagyon ősi pireneusi eredetű, egy közepes méretű Gascony Blue és a Griffon keresztezésének ivadéka. Miután a fajta gyakorlatilag eltűnt a hivatalos kutyakedvencből, a fajta valójában egy fontos újjáéledést él át.

Fekete Gergely
Fekete Gergely

Fekete Gergely vagyok kutyákkal nőttem fel, nemrég 1,5 éve jött el annak az ideje, hogy legyen saját kutyám. Egy fekete törpe uszkárra esett a választásom aki 6 hónaposan került mellém. Természetesen nagyon kreatívan Blacky lett a neve.

Mivel vidéken éltem gyerekkoromban számomra újdonság volt a kistestű kutya, az érzékeny lelkivilágával és természetesen az is, hogyan éljek együtt egy kutyával egy lakásban. Az együttélésünk megkönnyítése végett jónak láttam elvégezni együtt egy kutya tréner tanfolyamot is, hogy jobban megértsem Blacky-t.

A kihívások soha nem állnak meg ha az embernek van egy kutyája. Nekem a legnagyobb kihívás a kutyám etetése volt, mert nagyon érzékeny a gyomra.

Ezután a sok kihívás után szerettem volna megosztani a tapasztalatokat más fiatal és újdonsült gazdival is ezért indítottam el a kutyusom.hu webáruházat.

Articles: 376